Oferta

KOMINKI

Kominki konwekcyjne

Jest to najprostszy i najtańszy sposób na wytwarzanie dużych ilości gorącego powietrza i ogrzanie pomieszczenia, w którym stoi kominek. W kominku konwekcyjnym powietrze z pomieszczenia dociera do środka opływając gorący wkład i inne powierzchnie grzewcze, szybko się nagrzewa, a następnie powraca przez kanały wentylacyjne i kratki, wypełniając pomieszczenie ciepłem. Masa akumulacyjna znajduje się tylko w obudowie kominka, co sprawia, że konstrukcja stosunkowo szybko się ochładza. Obudowa kominka konwekcyjnego może być wykonana z materiałów nagrzewających się, tzw. zabudowa „ciepła”, która po wygaśnięciu oddaje temperaturę przez dłuższy czas bądź też z materiałów nienagrzewających się (termoizolacyjnych), tzw. zabudowa „zimna”. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w sytuacji, gdy potrzebne jest wydaje źródło ciepła na niewielkiej powierzchni czy też w pomieszczeniach o dużych startach cieplnych. Istnieje również możliwość ogrzania kominkiem konwekcyjnym więcej niż jednego pomieszczenia dzięki zastosowaniu instalacji DGP, czyli systemu dystrybucji gorącego powietrza, który rozprowadzi ciepło grawitacyjnie lub za pośrednictwem turbiny. Jesteśmy w stanie wykonać taką instalację na życzenie klienta.


Kominki z płaszczem wodnym

Idealne dla osób ceniących sobie oszczędność pieniędzy. Kominek z płaszczem wodnym jest w stanie ogrzać zarówno pomieszczenie, w którym się znajduje jak i wodę krążącą w instalacji centralnego ogrzewania czy wodę użytkową. Wiąże się to z minimalizacją kosztów utrzymania domu. Funkcjonalność kominka wodnego nie ogranicza w żaden sposób możliwości aranżacji dopasowanej do designu pomieszczenia.


Kominki gazowe

Kominek gazowy to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego kominka opalanego drewnem. Jest to idealna propozycja dla osób, które nie mają możliwości zamontowania standardowego paleniska w swoim domu, a chcą cieszyć się widokiem płomieni i ciepłem domowego ogniska. Kominek gazowy jest również odpowiedni dla tych, którzy cenią sobie wygodę i czystość, nie trzeba go czyścić, a uruchomienie nie wiąże się z żadnymi wcześniejszymi przygotowaniami. Producenci wkładów gazowych mają szeroką paletę możliwości, można znaleźć wkłady standardowe, jak i panoramiczne czy tunelowe, które pozwalają cieszyć się widokiem płomieni z dwóch stron paleniska. Jego funkcjonalność spodoba się niejednemu amatorowi ciepła i wygody.


Piecokominki - Kominki akumulacyjne

Piecokominek jest idealnym połączeniem funkcjonalności tradycyjnego pieca kaflowego i nowoczesnych aranżacji które wpisują się designerskie wnętrza. Kominek akumulacyjny nie działa na zasadzie konwekcji powietrza, tak jak dzieje się to w przypadku kominków powietrznych, lecz akumuluje nadmiar ciepła dzięki specjalnym materiałom, które oddają skumulowane ciepło nawet do kilkunastu godzin po wygaśnięciu ognia. Pozwala to długo cieszyć się ciepłą atmosferą domowego zacisza bez konieczności dokładania do kominka. Jest to najzdrowszy, przyjazny dla alergików naturalny sposób ogrzewania domu.


Biokominki

Kominek ekologiczny, czyli biokominek jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy cieszyć się blaskiem i ciepłem płomieni, a w pomieszczeniu nie ma możliwości zainstalowania systemu kominowego, wentylacji czy odpowiedniego doprowadzenia powietrza. Biokominek nie ma takich wymagań jak tradycyjny kominek, nie potrzebuje komina, dużego metrażu czy domu wolno stojącego. Jest idealny jako dodatkowe źródło ciepła i może stanowić designerski element aranżacji. Szeroka gama kominków ekologicznym pozwala na dobór odpowiedniego do każdego wystroju. Można zdecydować się na biokominek wolno stojący, podwieszany na ścianie, zwisający z sufitu czy przeznaczony do zabudowy. Taki kominek jest zasilany paliwem ekologicznym, które jest przyjazne środowisku. Dlatego jest to odpowiednia propozycja dla osób ceniących wygodę i czyste powietrze.

 

 

ZDUŃSTWO TRADYCYJNE

Tradycyjne projekty zduńskie

Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie wykonać nie tylko nowoczesny kominek, ale także tradycyjne jak i te najbardziej wymagające projekty zduńskie. Dla osób ceniących sobie tradycję i chcących powrócić do klasyków sprzed lat proponujemy budowę typowej kuchni kaflowej, która wpisuje się zarówno w klasyczne wnętrza jak i nowoczesne aranżacje. Przygotowanie potraw w taki sposób sprawi wiele radości. Taka kuchnia oprócz płyty żeliwnej czy piekarnika może posiadać piec chlebowy, który sprawi, że zapach świeżo upieczonego chleba lub pizzy przyciągnie do siebie wszystkich domowników, a starszym przywoła wspomnienia i smaki z dzieciństwa. Dla osób lubiących spędzać czas wspólnie z rodziną i przyjaciółmi na łonie natury, świetnym dopełnieniem ogrodu będzie kamienny grill, który pozwoli przygotować smakowite potrawy oraz zachwyci gościem swoim wyglądem.

Piece kaflowe

Tradycyjny piec może przybierać dziś różne formy oraz bryły. Dzięki materiałom dostępnym na rynku możemy stworzyć stylowy piec wpisujący się w gusta naszych klientów. Tradycyjne palenisko i murowane kanały dymowe zapewniają przyjemne ciepło emitowane przez kafle, któremu ciężko się oprzeć. Ceramiczne kafle od lat zdobią ściany pieców. Wypiekane z rzemieślniczą tradycją wpisują się w obowiązujące trendy i nadadzą klasy każdej aranżacji. Świetnie sprawdzą się też w obudowie kominka. Ich indywidulany charakter nada majestatu każdej aranżacji. Kafle ceramiczne są w stanie gromadzić energię z paleniska i oddają ciepło do pomieszczenia. Kafle są wyrabiane wyłącznie z naturalnych materiałów, dzięki czemu są ekologiczne i zdrowe w użytkowaniu, a dodatkowo funkcjonalne i trwałe, co pozwala im przetrwać nawet setki lat.